Oprettet d. 08/01 2010 af Mohammad Dadkhah - CEO
Pr. 01 marts 2010 lancerer vi vores nye hjemmeside.
Siden skal forstærke Analyzers identitet og vores position som en absolut seriøs spiller på markedet.
Du vil se Google Adwords og Google Analytics på en anden måde, end du har været vant til.
I sidste uge var jeg i Dublin, hvor jeg deltog i Agencies@Google.
Det var et 3-dages forløb, hvor adskillige mediebureauer fra Europa deltog, og Analyzers var deltageren fra Danmark.
Jeg er enorm beæret, at Google har valgt at invitere Analyzers med begrundelsen, at vi har vist enorme gode resultater samt vist os til at være en virksomhed med stor potentiale.
Ærligt må jeg indrømme, at mange af undervisningstimerne var lidt for kedelige, fordi meget af materialet stadig var på begynderniveau.
Eks.
De fortalte blandt andet om den nye Adwords eksamen Google Adwords Fundamentals, hvad den betyder og hvordan du kommer i gang med den.
Analyzers har allerede bestået den eksamen og ikke nok med den: Vi har også bestået den endnu nyere eksamen Google Search Advertising.
Deres Analytics Advanced plus + havde nogle interessante diskussioner omkring segmentering i Analytics, men igen måtte jeg finde mig i en situation, hvor jeg gerne ville høre noget nyt, noget som kunne udfordre min viden omkring Google Analytics.
Jeg bliver naturligvis bekræftet i noget meget relevant: Det der Google Adwords og Google Analytics halløj, det kan jeg sgu da lige til benet!
Dog kan jeg med stor glæde fortælle, at jeg fik helt nye og relevante informationer omkring Youtube annoncering og mobil annoncering.
Det er utroligt, at disse 2 medier ikke bliver benyttet mere, når der er så stor reach i Danmark.
Youtube annoncering er ikke officielt i Danmark endnu, men Analyzers har den specielle fordel, at vi kan hjælpe dig i gang allerede nu!
Hvis du er en virksomhed, der går op i CTR, så skal du helt sikkert benytte mobil annoncering. Vi taler altså her om CTR på 8 % og opad!
Der er 2 nye features på vores nye hjemmeside:
Google A-Z - her kan du læse lidt mere omkring diverse funktioner i Google Adwords og Google Analytics.
Dog er kun artiklerne i
A,
B og
C gratis. Resterende artikler er pt. ikke tilgængelige, da det kræver, at du er tilmeldt
Members Club
Det bringer mig til den næste feature -
Members Club:
Nu har jeg i de sidste 5 år arbejdet med omkring 2000 forskellige kampagner / hjemmesider inden for mange forskellige brancher.
De sidste 5 år har givet mig en viden uden lige, og den viden kan du få gavn af her og nu.
Jeg tilbyder at dele min viden og ekspertise med dig som annoncører, samarbejdspartner eller bureau.
Google A-Z er blot en måde at illustrere overfor dig, hvilke områder omkring Google du kan få rådgivning og vejledning til.
Har du brug for at få bekræftet vores entusiasme omkring vores kunder, så læs endelig også vores kundeudtalelser under
referencer.
Jeg ønsker dig velkommen til Analyzers
Mvh
Mohammad Dadkhah
CEO